Casagrande Hotell
Det bekväma Casagrande Hotell León, som ligger ungefär 5 minuter till fots från Parroquia de San Sebastian, erbjuder närhet till sevärdheter i León.
Detta bekväma hotell har ett behändigt läge inom 4 km från Katedralen i León. Gästerna som bor på hotellet kommer att befinna sig några meter bort från Universidad de la Salle Bajio Campus Campestre. Inom 10 minuters promenad från Casagrande Hotell hittar du sevärdheterna som Mi Museo Universitario. Detta boende ligger också inom 6 km från tågstationen Leon Bus.
I rummen finns matplats för gästernas bekvämlighet. Det finns kylskåp och köksredskap i rummen på Casagrande Hotell i León. Badrummen erbjuder en separat toalett och en dusch, samt bekvämligheter som badlakan och handdukar.
Restaurangen Don Libando Leon, som erbjuder mexikanska maträtter, ligger cirka 7 minuter bort till fots.
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Wi-Fi
- Husdjur tillåtna
Mat och drycker
- Köksgeråd
På rummet
- Uppvärmning
- Matbord
- Gratis toalettartiklar
Hotellregler
Vanliga frågor
- ❓
Vilken tågstation ligger i närheten av det bekväma Casagrande Hotell?
Den närmaste tågstationen är Leon Bus, som finns inom 6 km från det bekväma Casagrande Hotell. - 🚗
Var kan vi parkera vår bil vid Casagrande Hotell?
Gäster på Casagrande Hotell kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vilken tid ska vi checka ut från vårt rum på det bekväma Casagrande Hotell?
Gästerna på det bekväma Casagrande Hotell måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på Casagrande Hotell?
Det genomsnittliga rumspriset på Casagrande Hotell är 23$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.